top of page

Turek nebo cappuccino? 3 způsoby, jak na svatební coffee bar

Pokud si nedokážete představit život bez oblíbené kávy, zakomponujte svoji kofeinovou vášeň i do svatebního dne. Připravili jsme přehled variant, ze kterých si pro svůj svatební den vyberete i vy.


Ať už z kávy uděláte téma svatebního dne nebo je pro vás jen nezbytností, kterou hostům nabídnete k dortu, zahrňte řešení coffee baru do plánování svého velkého dne. A abyste to měli jednodušší, shrnuli jsme pro vás nejčastější způsoby, které snoubenci při zajišťování kávy volí.


1. Pro nenáročné: turka do skla nebo rozpustné


Nejlevnější a nejjednodušší možností, jak na svatbě zajistíte kávu, je podávat turka nebo instantní kávu. Pořídit si ji můžete klidně den před svatbou v každém obchodě, a když vám pár balení zbyde, nezkazí se nebo se jí ochotně ujme někdo z rodiny.


Toto řešení vám nabídnou také v některých restauracích nebo jej využijte, když si pronajímáte celý prostor. Přípravou pověřte kamarády nebo svatebčanům připravte kávovou samoobsluhu s rychlovarnou konvicí, nabídkou kávy, mléka a cukru. Každý si nápoj připraví podle své chuti – potěšíte tak především starší generaci nebo svatebčany, kteří si na cappuccino z kavárny nepotrpí.


Náš tip: Pokud si pronajímáte celý prostor, můžete místo turka a rozpustné kávy podávat překapávanou kávu. Připravíte ji dopředu na domácím překapávači a hosté si ji nabídnou z termosky.
Pokud vám na nabídce kávy příliš nezáleží, zvolte překapávanou.

Na kolik vás to vyjde? Na jednoduchý samoobslužný bar vyčleňte ze svatebního rozpočtu pár stovek na nákup kávy, mléka a cukru. A pokud nemáte na místě k dispozici šálky, nezapomeňte na kelímky.


2. Oblíbená varianta: domluvte se v místě hostiny


Máte-li hostinu v restauraci, obvykle jsou součástí cateringu také nápoje včetně kávy. Toto řešení je jednoduché – o vše se postará obsluha a vy pak zaplatíte celou útratu dohromady.


Pokud se řadíte mezi milovníky kávy, doporučujeme si šálek objednat už při domlouvání hostiny. Pro restaurace, narozdíl od kaváren, je káva jen doplňkový sortiment, často vám ji proto připraví neproškolený personál, z nekvalitních zrnek nebo špinavého kávovaru. Pro nadšence je takový šálek totéž, co pro pivaře půllitr načepovaný ze zanesených trubek.


Na kolik vás to vyjde? Záleží na ceníku restaurace, která catering připravuje i na počtu hostů. Obvykle útrata za konzumaci kávy činí pár tisícovek.


3. Na svatbě jako v kavárně: pozvěte si kávový catering


Kavárnu, která podává výběrovou kávu, najdete na každém menším městě a touha po skvělém espressu či flat white se projevuje i při plánování svateb. Pokud mezi milovníky kvality patříte i vy, počítejte v rozpočtu s kávovým cateringem.

Na svatbě jako v kavárně. Profesionální nabídku kávy zajistí kávový catering.

Od profesionálních baristů očekávejte:

  • kavárenskou nabídku zahrnující kávy připravené z kávovaru: espresso, cappuccino, café latté či flat white,

  • filtrovanou kávu, například z chemexu nebo V60

  • či kávové drinky, jako je například v létě populární espresso tonic nebo drinky namíchané na míru vaší svatbě.


Kávový catering doplní kofein do žil a je zážitkem pro novomanžele i svatebčany. Foto: Renáta Linartová Photographer

Výhodou je také to, že pro stánek stačí vyhradit jen pár metrů čtverečních a zásuvku, o nic jiného se nestaráte. Ačkoliv se kávový catering stane další položkou ve svatebním rozpočtu, má ještě jednu výhodu – pro svatebčany je zážitkem, které dokreslí perfektní atmosféru vašeho velkého dne.


Na kolik vás to vyjde? Při kalkulaci kávového cateringu zohledňujeme počet hostů, čas strávený na akci, cestu tam a zase zpět i samotnou nabídku, která může zahrnovat vše od klasického espresso baru až po široký sortiment filtrované kávy a kávových drinků. Cena obvykle začíná na 12 990 Kč.

57 zobrazení0 komentářů

Comments


bottom of page